Etusivu / Päätöksenteko / Kunnanvaltuusto

 

Kunnanvaltuusto

Rautjärven kunnanvaltuusto 2017 - 2021

Valtuuston jäsenet

 Europaeus Teemu KESK   teemueuropaeus@gmail.com
 Hakman Anssi SDO  anssi.hakman@kolumbus.fi
 Huhtanen Harri KESK  harri.huhtanen@pp1.inet.fi
 Ilves Esa SDP   esa.ilves@storaenso.com
 Kemppinen Terho, 2.vpj KESK   terho.kemppinen@gmail.com
 Kyröläinen Mikko SDP   mikko.kyrolainen@simmes.fi
 Laaksonen Petteri KOK   
 Lambert Maija KESK   maija.lambert@gmail.com
 Lonka Taina KESK   
 Luumi Kari KESK   kari_luumi@hotmail.com
 Mikkonen Timo KESK   timo.mikkonen4@gmail.com
 Nissilä Josefina SDP   josefina.nissila@hotmail.com
 Näränen Timo KESK   timo.naranen@gmail.com
 Paajanen Timo SDP   timo.paajanen@rautjarvi.fi
 Rasimus Minna KESK   minttu.rasimus@gmail.com
 Sivenius Päivi PS   paivisiv@gmail.com
 Tauriainen Ossi SDP   ossi.tauriainen@gmail.com
 Tervonen Timo KESK   timoantero.tervonen@pp.inet.fi
 Terävä Liisa, pj SDP   liisa.terava@pp.inet.fi
 Vaittinen Mirja SDP   mirjah.vaittinen@elisanet.fi
 Vuorela Harri, 1.vpj SDP   vuorela.harri@gmail.com

 

Varajäsenet

Kuusisto Ville KESK   vkuusisto@gmail.com
Hyrkäs Hannu KESK   
Kourujärvi Esa  KOK   esa@kourujarvi.fi
Nygrén Teppo  PS   
Kolehmainen Jarmo  SDP   jarmok37@gmail.com
Leiviskä Kaarina  SDP   kaarina.leiviska@gmail.com

Kokousajat 2017

Valtuuston kokoukset pidetään pääsääntöisesti maanantaisin klo 18.00. Kokouksia on vuodessa n. 5-6 ja ne ovat julkisia. Kokouskutsu julkaistaan Uutisvuoksessa. Esityslistat ja pöytäkirjat julkaistaan kunnan nettisivuilla.

  • 13.11.2017
  • 11.12.2017
Takaisin ylös