Siirry sisältöön

Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuusto (21 jäsentä) on kunnan ylin päättävä elin. Valtuuston toimikausi on neljä vuotta. Nykyinen valtuusto on valittu vuosille 2017 - 2021. Valtuuston puheenjohtajana toimii Liisa Terävä ja varapuheenjohtajina Harri Vuorela sekä Terho Kemppinen .

Kunnanvaltuuston jäsenet

Europaeus Teemu KESK, teemueuropaeus@gmail.com  
Hakman Anssi SDP, anssi.hakman@gmail.com  
Huhtanen Harri KESK, harri.huhtanen@pp1.inet.fi  
Ilves Esa SDP, esa.jilves@gmail.com   
Kemppinen Terho, 2.vpj KESK, terho.kemppinen@gmail.com  
Kyröläinen Mikko SDP, mikko.kyrolainen@simmes.fi  
Laaksonen Petteri KOK
Lambert Maija KESK, maija.lambert@gmail.com  
Lonka Taina KESK, taina.lonka@upm.com  
Luumi Kari KESK, kari_luumi@hotmail.com  
Mikkonen Timo KESK, timo.mikkonen4@gmail.com  
Nissilä Josefina SDP, josefina.nissila@hotmail.com  
Näränen Timo KESK, timo.naranen@gmail.com  
Paajanen Timo SDP, timo.paajanen@rautjarvi.fi  
Rasimus Minna KESK, minttu.rasimus@gmail.com  
Sivenius Päivi PS, paivisiv@gmail.com  
Tauriainen Ossi SDP, ossi.tauriainen@gmail.com  
Tervonen Timo KESK, timoantero.tervonen@pp.inet.fi  
Terävä Liisa, pj SDP, liisa.terava@pp.inet.fi  p. 040 5471570
Vaittinen Mirja SDP, mirjah.vaittinen@elisanet.fi  
Vuorela Harri, 1.vpj SDP, vuorela.harri@gmail.com  

 


Varajäsenet

Kuusisto Ville KESK, vkuusisto@gmail.com    
Hyrkäs Hannu KESK 
Kourujärvi Esa KOK, esa@kourujarvi.fi    
Nygrén Teppo PS 
Kolehmainen Jarmo SDP, jarmok37@gmail.com    
Leiviskä Kaarina SDP, kaarina.leiviska@gmail.com   

Edustajat

Kuru Mirja Vanhusneuvoston edustaja
Marjakangas Rasmus Nuorten vaikuttajaryhmän edustaja

Kunnanvaltuusto 2017-2021